EnglishSlovak

Tím IA runners beží pre vás

  • Domov
  • Tím IA runners beží pre vás
01 aug
0

IAbeh alpha background

 

Beh za zdravím, beh pred chorobami, beh pre, beh proti, beh detí, beh dospelých, beh cross, orientačný beh…beh zažíva v súčasnosti veľký boom. Jeho popularita naďalej narastá a našiel si fanúšikov už v každej vekovej kategórii. O jeho priaznivých účinkoch na zdravie ani nemusíme hovoriť. A ak beh spojíme s dobročinnou aktivitou, vtedy sme tu my, odhodlaní prekonať 345 km dlhú trať, aby sme sa spojili pre dobrú vec. Viac o nás a behu sa dočítate v nasledujúcom článku.

 

Bežíme pre Vás. Takéto je heslo Implementačnej agentúry MPSVR SR na tohtoročnom štafetovom behu Od Tatier k Dunaju. Pre Implementačnú agentúru MPSVR SR to bude premiérový bežecký ročník na takomto podujatí. Prečo však práve tento beh?

Implementačná agentúra MPSVR SR realizuje s finančnou podporou Európskej únie projekty zamerané na  sociálne začleňovanie a zamestnanosť. V rámci 3 národných projektov spolupracuje s 560 poskytovateľmi sociálnych služieb, ktorí pomáhajú viac ako 60 000 osobám ohrozených rizikom chudoby a sociálneho vylúčenia začleniť sa do spoločnosti a  rozvíjať ich potenciál v oblasti zamestnanosti a zamestnateľnosti. Hlavným zámerom účasti pracovníkov národných projektov na tomto štafetovom behu je prepojenie myšlienky vyjadriť obdiv, podporu a spolupatričnosť tým, ktorých náročnú prácu  je možné prirovnať k „behu na dlhé trate“. Bežíme pre všetky organizácie, obce a mestá na Slovensku, ktoré sú zapojené do národných projektov implementovaných našou organizáciou. Dlhú trať odbehneme z Nízkych Tatier do Bratislavy práve pre ich obetavú prácu pre ľudí, ktorí ju naozaj potrebujú. Nebude sa však len bežať. Súčasťou bude aj sprievodná aktivita, v rámci ktorej navštívime organizácie, ktoré sa nachádzajú na trase behu a osobne sa im poďakujeme za ich prácu.

Ako povedal štvornásobný olympijský víťaz vo vytrvalostnom behu Emil Zátopek:

„Jestli chcete něco vyhrát, běžte 100 metrů. Jestli chcete něco zažít, běžte maraton.“

Rozhodli sme sa preto bežať a zažiť rovno 345 km alebo inak Od Tatier k Dunaju. Ideme na vlastnej koži zažiť atmosféru štafetového behu. Implementačná agentúra MPSVR SR zostavila pre tento typ pretekov vlastný 12 členný bežecký tím, ktorý nesie názov IA runners. Každý z tímu za víkend odbehne 3×10 km a bude bežať dňom aj nocou v rôznych poveternostných podmienkach a v rozmanitom teréne. Bežkyne a bežci sú členovia projektových tímov troch v súčasnosti realizovaných národných projektov:

 

Terénna sociálna práca v obciach I

Podpora vybraných sociálnych služieb krízovej intervencie na komunitnej úrovni

Podpora opatrovateľskej služby

 

Na štart sa postaví dvanásť IA runners , ktorí sú odhodlaní prekonať túto náročnú trať.

 

Budeme veľmi radi, ak ich prídete podporiť priamo na trať.

Beh sa uskutoční cez víkend 19. – 20. augusta 2017 so štartom v Jasnej v Nízkych Tatrách a s cieľom v Bratislave na Tyršovom nábreží. Všetky trate, kadiaľ naši IA runners pobežia sú dostupné na webovom sídle organizátora

https://www.odtatierkdunaju.sk/index.php/sk/o-preteku/mapa-a-vyskovy-profil-trate

Veríme, že sa táto myšlienka behu na Implementačnej agentúre MPSVR SR uchytí aj do ďalších ročníkov a spoločne zvládneme prekonať aj tie najdlhšie trate.

Leave A Comment