Mimoriadne opatrenia v súvislosti s koronavírusom Aktuality » Profesia days 2020 – pozvánka do stánku NP ISE

Profesia days 2020 – pozvánka do stánku NP ISE

Začiatok marca sa už 11 rokov spája s „najobľúbenejším festivalom príležitostí pre každého“. Takýto prívlastok dostal odborný veľtrh práce, ktorý v priestoroch bratislavskej Incheby prepája na jednej strane zamestnávateľov, ktorí ponúkajú voľné pracovné miesta a na druhej strane uchádzačov o pracovné príležitosti.

Festival však ponúka oveľa viac – v pestrom sprievodnom programe si návštevníci môžu vypočuť inšpiratívne slovenské osobnosti a ich príbehy, z prednáškových pódií zaznejú cenné kariérne rady od profesionálov, z testovacích miestností si môžu odniesť certifikáty jazykových znalostí alebo IT zručností.

Podobne, ako minulý rok, aj v roku 2020 budeme mať na Profesia days zastúpenie aj ako Implementačná agentúra MPSVR SR, a to prostredníctvom národného projektu Inštitút sociálnej ekonomiky. V zóne spoločenskej zodpovednosti, konkrétne v časti Výpomoc so srdcom budú vo vystavovateľskom stánku k dispozícii zástupcovia Regionálneho centra sociálnej ekonomiky pre Bratislavský kraj.

Tak ako celá výstava, aj naša účasť na nej bude orientovaná na ľudí so špeciálnymi potrebami, ktorí hľadajú uplatnenie na trhu práce, ale najmä na subjekty, ktoré im prácu už poskytujú alebo uvažujú nad nejakou formou, ako znevýhodnené alebo zraniteľné osoby zamestnať.

Veľtrhu práce Profesia days 2020 sa tento rok zúčastníme veľmi aktívne. V stredu popoludní bude v priestoroch zóny spoločenskej zodpovednosti špeciálna diskusia s názvom Mám hendikep: Aké sú moje šance na trhu práce?“ zameraná na pracovné príležitosti pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Jedným z diskutujúcich bude náš odborník na túto tému - zástupca regionálneho centra sociálnej ekonomiky Eduard Čonka.

Ďalším záujemcom sa budeme venovať individuálne v priestoroch nášho stánku: „Čo musí spĺňať a ako založiť sociálny podnik? Pre koho je vhodný? Ako a kde ho treba registrovať? Koho môže zamestnávať? Akú podporu môže dostať? Kde dostane záujemca profesionálnu pomoc a podporu?“ – toto sú otázky, s ktorými sa môžete na nás obrátiť priamo na výstave alebo si môžeme dohodnúť individuálne stretnutie u nás v centre, prípadne v prevádzkach záujemcov.

Vidíme sa 4. a 5. marca na „festivale príležitostí pre každého“!